BIOrę

BIOrę to sklep z misją. To miejsce dla ortodoksyjnych ekologów oraz dla każdego z Twoich sąsiadów. To po prostu sklep z doskonałą żywnością i świetnym jakościowo asortymentem, który przy okazji… nie śmieci.

W BIOrę działamy w duchu zero waste.

Ideę tę zapoczątkowała Bea Johnson, a jej prężną popularyzatorką jest Lauren Singer. Jak zauważa ta druga, po podjęciu decyzji o zrezygnowaniu z plastiku, najbardziej zaskoczyła ją jego powszechność. A trudności pojawiają się już po przebudzeniu i wejściu do łazienki. To samo zauważymy podczas przygotowywania posiłków. Szczoteczka, pasta, soczewki kontaktowe, ser, warzywa i woda – wszystko sprzedawane jest w plastikowych opakowaniach! Ich całkowite wyeliminowanie może być trudne. Ale już samo ograniczenie plastiku jest ogromną przysługą wyświadczoną środowisku i przyszłym pokoleniom. Dlatego w BIOrę produkty świetnej jakości, z ekologicznymi certyfikatami lub od sprawdzonych dostawców sprzedajemy na wagę, bez opakowania, a bycie eko nagle staje się łatwe i… pyszne!

W BIOrę wiemy, że świadomość ekologiczna to przekonanie do drobnych zmian – zabieranie wody w szklanej butelce z domu, a nie kupowanie w plastiku po drodze do pracy/szkoły, wymiana jednorazówki na torbę materiałową, zastąpienie plastikowej słomki taką z nierdzewnej stali. Wyrobienie w sobie takich nawyków nie jest trudne, a najlepiej jeśli edukację ekologiczną rozpocznie się już od dziecka. Dzieciaki bardzo chętnie wkręcają się w misję ratowania świata. Bo odmówienie plastikowej słomki to przecież prawdziwa super-moc!

W BIOrę cenimy rzeczy. Dlatego stawiamy na jakość. Galopująca konsumpcja stara się nas przekonać, że kupowanie, kolekcjonowanie i uaktualnianie to wymóg czasów. Nie zgadzamy się na to. Dobre materiały, fachowe wykonanie i dbałość o detale pozwalają cieszyć się przedmiotami dużo dłużej i nie produkować zbędnych odpadów.

Zobacz jak oceniali inni
Oceń to miejsce